New Header

Açık Alanlarda Kullanılan Aksesuarlar

Evlerimizin her köşesi bizler için çok değerlidir. Her köşesinde, kendimizi yansıtabiliyor ve kendimizden bir parça bulabiliyoruz. Bir insanı tanımak, ruhunu bilmek için evini görmek bile yeterli olabilir.

Aksesuarların doğru ve etkili kullanımı, bahçeleri daha kullanışlı hale getirdiği gibi, renkli ve daha çok zaman geçirebileceğiniz enerjik yaşam alanları da yaratmayı sağlar.

Bahçeler, doğa ile bütünleşen alanlar olduğundan, bahçe aksesuarlarında daha doğal materyalleri tercih edebilirsiniz. Rattan dokular, hasırlar, ahşap malzemeler (https://gazeboconcept.com.tr/aksesuarlar/) açık alanlarınızda doğa ile bütünlük yaratmak için muhteşem seçimlerdir.

Ayrıca bahçenizin genişliğine göre aksesuar konumlandırmanızı çeşitlendirebilirsiniz. Geniş bahçelerde daha çok büyük salıncaklar, (https://gazeboconcept.com.tr/salincaklar/) geniş saksılar, kamelya ya da banklar (https://gazeboconcept.com.tr/keyif-urunleri/) kullanılabilir. Daha dar bahçelerde ise bahçeleri daha geniş göstermek adına daha işlevsel aksesuarlar veya aydınlatmalar kullanılmalıdır.

Kendiniz bir şeyler yapmayı, ortaya çıkarmayı seviyorsanız ise bahçenizi aksesuarlarla renklendirmek daha keyifli hale gelecektir. Saksılar, kuş yuvaları, köpek veya kedi kulübeleri, dekoratif aydınlatıcılar, düş kapanları, aynalar gibi çok çeşitli ve kişisel zevkinize göre, kendi ellerinizle hazırladığınız aksesuarlarla döşenmiş bir bahçe tamamen sizin ruhunuzu yansıtacaktır.

Bahçenizden havuza doğru uzanan yola yerleştirilen küçük taşlar ve onların yanında konumlandırdığınız yer ışıkları ortama şahane bir hava katabilir. Eğer bahçenizde uzun ağaçlarınız varsa altına kurduğunuz hamak ve ağacın üzerine yerleştirdiğiniz küçük loş lambalar ile açık alanlarınızda kendinize ait bir alan da oluşturabilirsiniz.

Çiçekleri ve bitkileri seviyorsanız kendi ellerinizle diktiğiniz çiçekleri de birer aksesuar olarak düşünebilirsiniz. Mevsime uygun çiçeklerle, rengarenk bir bahçeye sahip olmayı kim istemez ki? Muz ağacı yaprakları bahçelerde çokça tercih edilen bir bitkidir. Eğer uzun ve büyük yapraklı bitkileri seviyorsanız mutlaka bahçenizde yer almalı…

Açık alanlarda yemek yemeyi cazip kılan barbeküler ise oldukça iddialı tercihler. Sevdiklerinizle birlikte keyifle vakit geçirmek, lezzetli yemekler yemek için barbeküler bahçelerin olmazsa olmazı. Eğer kış bahçenizi dizayn etmek istiyorsanız da açık alan şömineleri mutlaka bahçenizde bulunmalı. Karşısına geçip, en sevdiğiniz müziklerle hem ruhunuzu doyurmak hem de şöminenin sıcaklığıyla huzur dolmak muazzam bir seçenek.

Açık havada seçimleriniz ne olursa olsun, en keyifli bahçeler Gazebo ile sizin olsun!