New Header
Bahçe Mobilyalarınızı Nasıl Korumalısınız?

Bahçe Mobilyalarınızı Nasıl Korumalısınız?

Soğuk kış aylarını atlattık! Sonunda bahçemizde güneşli günlerin tadını çıkaracağımız o keyifli vakitler geldi çattı! Fakat yazın zor koşulları da yok değil. Bu Blog yazımızda size bahçe mobilyalarınızı bu zorlu koşullarda nasıl koruyacağınıza dair birkaç ipucu vereceğiz. Tüm Gazebo bahçe mobilyaları; UV ışınlarına ve suya karşı dayanıklı yapısıyla beraber paslanmaya karşı dayanıklı iskeletlere sahiptir. Yine de mobilyalarınızın ömrünü uzatmak için alacağınız akılcı ve pratik önlemler, mobilyalarınızı deforme olmaktan kurtaracaktır.

Mobilyalarınızı Koruyacak Örtüler

Deforme olmamış, estetik ve sağlam bahçe mobilyaları için alabileceğiniz ilk önlem; Evinizde bulunan örtülerden herhangi biri ile mobilyanızı muhafaza etmek olabilir. Her seferinde örtüyü serip yeniden kaldırma eylemini zahmetli bulanlar için Gazebo bahçe mobilyalarının harika bir çözümü daha var.

Arezzo İroko Bahçe Şemsiyesi

Arezzo İroko Bahçe Şemsiyesi, mobilyalarınızı UV ışınlarından, yağmurdan ve diğer olumsuz hava koşullarından koruyabilir! Bahçenizin yeşilliğini, doğal renkleriyle süsleyecek olan Arezzo İroko, sizi her seferinde örtü serip sonra tekrar kaldırma zahmetinden kurtaracak.
Özellikle güneş gören cepheye sahip olan evlerde sadece mobilyalarınızı değil, sağlığınız için de zararlı UV ışınlarından korunmanızı sağlayan Arezzo İroko Bahçe Şemsiyesi, evinizin en estetik koruyucularından biri olabilir.

Kapalı Bir Ortam

Birçok kişinin bahçe mobilyalarını korumak için kullandığı yöntemlerden biri olan kapalı alanlar, özellikle uzun süre yazlıklarını kapatan kişiler için oldukça akılcı bir yöntem oluyor. Fakat yine de nemli ve rutubetli ortamlarda bırakılan tüm ev eşyaları gibi bahçe mobilyalarının da küflenme, oksitlenme gibi bozulmalara uğrayabileceğini unutmamalısınız.

Bahçe Mobilyalarınızı Aşırı Sıcaktan Uzak Tutun

Yaz aylarının en keyifli aktivitelerinden biri de mangal ya da barbekü yapmak. Fakat bunu yaparken mangalınızı iyi konumlandırmanız gerektiğini unutmamalısınız. Aksi takdirde mobilyalarda erime, bozulma sorunları ile karşılaşabilirsiniz.

Mobilyalarınızı Temizlerken Dikkat Edin

Mobilyalarınızı temizlerken dikkatli davranmalısınız. Bahçenizdeki sandalyelerin ya da masaların üzerine sadece su tutmak, sadece geçici bir çözüm olacaktır. Bunun yerine nemli bir bez ve uygun bir temizlik spreyi ile bu işlemi yapmak, mobilyalarınızı temizlemek için çok daha faydalı bir yöntem olacaktır.

Bu birkaç basit koruma yöntemini kullanarak siz de bahçe mobilyalarınızı uzun süre kullanabilir, neşeli ve huzurlu bir yazın tadını çıkarabilirsiniz!
Birbirinden güçlü ve dayanıklı yaz koleksiyonumuzu keşfetmek için kataloğumuzu inceleyebilirsiniz!